استقرار انجمن علمی فناوری چاپ ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

در راستای تعامل سازنده دانشگاه و صنعت؛
دفتر انجمن علمی فناوری چاپ ایران در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی شد
در راستای توسعه همکاری های دانشگاه، صنعت و تشکل های علمی برای توسعه صنعت چاپ، دفتر انجمن علمی فناوری چاپ در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ، دومین روز چهارمین سال نکوداشت هفته علوم و فناوری چاپ، به موضوع “چشم انداز صنعت چاپ بین دو وزارتخانه و ضرورت هم افزایی با آموزش عالی” اختصاص داشت که در محل ساختمان فارابی دانشگاه امیرکبیر با حضور مسئولان، نمایندگان و صاحب نظران دستگاه های علمی و اجرایی برگزار شد.
دکتر سعید پورمهدیان استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک) در این نشست با اعلام این خبر گفت: صنعت چاپ یک حوزه بین رشته ای و مهم است که همه حوزه ها با آن سرو کار دارند از این رو توجه به علوم و فناوری چاپ و ارتباط بین صنعت و دانشگاه در زمینه چاپ بسیار اهمیت دارد.
وی بر اجرایی شدن تفاهم نامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انجمن علمی فناوری چاپ ایران اشاره کرد و گفت: راه اندازی دفتر انجمن علمی فناوری چاپ در دانشگاه امیرکبیر در همین راستا صورت گرفت.
استاد دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ یادآور شد: راه اندازی انستیتو چاپ ایران در دانشگاه امیرکبیر، توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه چاپ و استقرار آن ها در مرکز رشد فناوری دانشگاه امیرکبیر با همکاری انجمن علمی فناوری چاپ ایران، همکاری در زمينه بومي سازي اين صنعت “هاي تكنولوژي ” توسعه سیستم های مدیریت و فرایند برندسازي و تدوين سند جامع چاپ براساس نقشه جامعه علمی کشور و ایجاد رشته های فنی و مهندسی با گرایش چاپ از محور های اساسی همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران است.
وی افزود: راه اندازی رشته های کارشناسی ارشد با گرایش چاپ، پژوهش های کاربردی چاپ، حمایت از پایان نامه های مرتبط با صنعت چاپ و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با صنعت چاپ از برنامه های است که به طور جدی با انجمن علمی فناوری چاپ و تشکل های حوزه چاپ دنبال می شود.
‎مهندس محمد بیطرفان نیز راه اندازی دفتر انجمن علمی فناوری چاپ را یک حرکت میمون و مبارک برای صنعت چاپ کشور عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه اراده خوبی برای توسعه علمی، دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی چاپ در کشور شکل گرفته است و ما خوشحال هستیم در این زمینه دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه هنر و پژوهشگاه و موسسات پژوهشی حضور موثر دارند.
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ‎ در چهارمین نکوداشت هفته علوم و فناوری چاپ که در دانشگاه امیر کبیر برگزار شد یادآور شد: صنعت چاپ ایران از تحولات جهانی عقب مانده است و ضرورت دارد با نگاه علمی و کارشناسی و همکاری و همدلی دست اندرکاران وزارت صمت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تشکل های این بخش مثل انجمن علمی فناوری چاپ ايران این عقب افتادگی ها را جبران نماید.
‎در این نشست تخصصی کارشناسانی و اساتیدی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چاپخانه بانک مرکزی، دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگاه استاندارد، انجمن پژوهش های هنری ایران، بانک ملی، چاپخانه دولتی ایران، چاپ آپادانا، شرکت تعاونی لیتوگرافان، موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ شرکت های طراحی و … حضور داشتند و بر توسعه صنعت چاپ به عنوان یک صنعت مادر تاکید کردند.
نشست فردا دوشنبه دوازدهم شهریور نیز با عنوان “باز تعریف مفهوم چاپ در تحول و تعاملات اجتماعی” در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =