امضاي تفاهم‌نامه همکاری انجمن علمی فناوری چاپ ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر

در مراسم امضاي تفاهم‌نامه همکاری انجمن علمی فناوری چاپ ایران و دانشگاه صنعتي امیرکبیر مطرح شد:
انستيتو تخصصي چاپ راه اندازي و شرکت های دانش بنیان در اين حوزه حمایت خواهند شد
دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتي امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تفاهم‌نامه همکاری علمي، آموزشي و پژوهشي امضاء کردند.
به گزارش روایط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ ایران تاسیس و راه اندازی انستیتو چاپ ایران در دانشگاه امیرکبیر، توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه چاپ و استقرار آن ها در مرکز رشد فناوری دانشگاه امیرکبیر با همکاری انجمن چاپ، همکاری در زمينه بومي سازي اين صنعت “هاي تكنولوژي ” توسعه سیستم های مدیریت و فرایند برندسازي و تدوين سند جامع چاپ براساس نقشه جامعه علمی کشور و ایجاد رشته های فنی و مهندسی با گرایش چاپ از محور های اساسی همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران است.
دکتر مرتضی ابراهیمی معاون پژوهشی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیربا اشاره به اینکه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین یک دانشگاه مادر مثل امیرکبیر و یک تشکل علمی فعال در عرصه صنعت چاپ یک گام مهم برای توسعه صنعت چاپ در ابعاد مختلف علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین کارآفرینی است.
دکتر ابراهیمی از توجه دانشگاه امیرکبیر به مقوله دانشگاه نسل سوم و کارآفرین خبر داد و اظهار داشت: خوشحالیم که تشکل ها و بخش خصوصی در کنار دانشگاه برای توسعه کشور و ارتباط دانشگاه و صنعت نهايت همت خود را بكار گرفتند.
مهندس محمد بیطرفان، رییس انجمن علمی فناوری چاپ با اشاره به امضای این تفاهم نامه ان را گامی ارزشمند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتباط يك دانشگاه صنعتي طراز اول و مطرح جهاني با صنعت راهبردي چاپ عنوان کرد و اظهار داشت: صنعت چاپ یکی از صنايع مهم دنیاست و باید علوم و فناوری این صنعت با همکاری دانشگاهها و بخش صنعت در کشور بومی شود.
وی راه اندازی انستیتو تخصصي چاپ را یکی از اهداف بلند انجمن در همکاری با دانشگاه امیرکبیر عنوان کرد و گفت: این انستیتو زمينه ساز تربيت سرمايه هاي انساني ارزشمندي خواهد شد كه جهش علمي و مديريتي را رقم خواهد زد و قادر خواهد بود بسیاری از خلاهاي موجود در اين صنعت را برطرف و كشورمان را با سرعت تحولات تكنولوژيكي در اين صنعت همراه نمايد.
وی یکی از برکات این تفاهم نامه را همکاری دو طرف برای توسعه کارآفرینی و اشتغال در صنعت چاپ و ورود فارغ التحصیلان به این بخش اشتغالزا عنوان کرد و در عین حال یادآور شد: با وجود همه ظرفیت ها و توانمندی های صنعت چاپ کشورمان و عليرغم توجه جهانی به اين صنعت راهبردي، دانشگاه ها، متوليان و ذينفعان اين صنعت طي دهه هاي گذشته بطور كامل از توسعه همه جانبه این صنعت علي الخصوص علمي، آموزشي و پژوهشي بطور كامل غافل هستند.
غلامرضا شجاع نماينده تشكل هاي صنعت چاپ كشور و مديرعامل شركت تعاونی لیتوگرافان تهران با اشاره به اینکه امضای این تفاهم نامه یک حرکت میمون برای بدنه صنعت چاپ و مسیر ورود دانش و فناوری به بخش صنعت چاپ است گفت: صنعت چاپ نیازمند همکاری های بیشتر دانشگاه و صنعت و حمایت همه جانبه دست اندرکاران این صنعت است.
دکتر سعید پورمهدیان عضو هیات علمي دانشگاه و نايب رييس انجمن نيز بر عدم حضور صنعت چاپ در اسناد بالادستي اشاره و بر ضرورت برداشتن گامهاي عملي در اين راستا تاكيد نمود.
مهندس سید بدرالدین احمدی عضو هیات مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر بهنام زنگی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و جمعی از کارشناسان و علاقمندان به صنعت چاپ از حاضران مراسم این تفاهم نامه و از سخنرانان دیگر این برنامه بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سه =