باحضور نمایندگان استان همدان و رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران جشنواره چاپ استان همدان برگزار شد

جشنواره چاپ همدان با حضور دکتر حمید رضا حاج بابایی، دکتر خجسته،
و حجت الاسلام آزدایخواه نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی و سخنرانی دکتر محمد بیطرفان رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران روز پنجشنبه مورخ ٩٨/٦/٧در همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ ایران در این جشنواره از دست اندرکاران، فعالان و حامیان صنعت چاپ استان همدان تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم علاوه بر نمایندکان استان همدان، مهندس احسانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و مهندس امین خضریان نایب رییس اتحادیه چاپ استان درباره موضوعات مختلف سخنرانی کردند.
محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به گردش مالی یک هزار میلیارد تومانی صنعت چاپ اظهار داشت: این صنعت یک صنعت استراتژیک است و آینده همه صنایع در گروه تعامل سازنده با صنعت چاپ است.
بیطرفان افزود: مسئولیت اصلی انجمن های علمی ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و دولت است تا نیاز های علمی هر حوزه توسط انجمن تخصصی آن پیگیری شود.علیرغم مشکلات فراوان ما توانستیم صنعت راهبردي چاپ را به جامعه علمی کشور معرفی کنیم خوشبختانه هم اکنون رقابت خوبی بین دانشگاه ها برای پرداختن به صنعت چاپ وجود دارد.باتوجه به اینکه ۸۰ درصد نیاز این صنعت به ماشین آلات و مواد اولیه از خارج تامین می شود بومی سازی این صنعت مستلزم اتکا به توان نیروی داخلی و پتانسیل بالایی است که در نخبگان، پژوهشگران، اساتيد و دانشجویان ما وجود دارد.همانگونه که ما در صنایعی مانند انرژی هسته ای ، نانو و … ورود کردیم و موفق هم هستیم در این عرصه هم با جدیت وارد شویم؛ قطعا می توانیم گام مهمی در بومی سازی این صنعت برداریم.
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ از راه اندازي كارگروه چاپ هاي تكنولوژي خبر داد و اعلام کرد: ما در تلاش هستیم با تعامل بین دانشگاهها و انجمن رسالت های خود را هم در عرصه علمی و آموزشی و هم در عرصه توسعه فنی و صنعتی حوزه چاپ به انجام برسانیم.
دکتر بیطرفان در این از رشد بی سابقه گرید انجمن علمی فناور چاپ در رتبه بندی وزارت علوم خبر داد و اعلام کرد: رتبه انجمن علمی فناور چاپ در رتبه بندی وزارت علوم از گرید C به گرید B ارتقاء یافت.
دکتر بیطرفان با اشاره به اینکه استان همدان می تواند به قطب صادرات محصولات چاپی در غرب کشور در حوزه صنعت چاپ تبدیل شود گفت؛ این صنعت تشنه ورود و مشارکت همه دست اندرکاران برای توسعه این صنعت است و استان توامندی مثل همدان می تواند در این بین نقش پیشرو ایفا نماید.

رییس فراکسیون چاپ مجلس درجشنواره چاپ استان همدان مطرح کرد؛
مشکلات صنعت چاپ کشور برطرف می شود

رییس فراکسیون چاپ مجلس درجشنواره چاپ استان همدان گفت؛ در جلساتی که با وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت داشتیم بخش عمده مشکلات صتعت چاپ کشور بر طرف می شود.
دکتر خجسته رییس فراکسیون چاپ مجلس و نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی که به همراه دکتر حاج بابایی و حجت الاسلام آزادیخواه دیگر نمایندگان استان همدان در جشنواره چاپ استان همدان حضور یافته بود از پیگیری جدی برای حل مشکلات صنعت چاپ خبر داد و اعلام کرد: مشکلات مربوط به کاغذ و مقوا و بحث مالیات بر ارزش افزوده و سایر مسایل این بخش به طور جدی تو سط فراکسیون چاپ دنبال می شود و مجلس انتظار دارد تشکل ها، اتحادیه ها و سایر دست اندرکاران ملی و استانی هم موضوعات و مسایل این صنعت را دنبال و پیگیری نمایند تا بتوانیم همه با هم این مشکلات را برطرف کنیم.
دکتر خجسته از پیگیری برای موضوع مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت؛ این موضوع را از طریق سازمان امور مالیاتی دنبال نمودیم و همین هفته آینده نیز جلساتی مهمی برای حل نهایی موضوع با سازمان های مالیاتی برگزار خواهیم کرد.
نقش صنعت چاپ در آینده کلانشهر همدان بسیار حیاتی است.
دکتر حمید رضا حاج بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در جشنواره چاپ استان با اشاره به اینکه شهر همدان در آینده به عنوان یک کلانشهر دیده شده است گفت؛ صنعت چاپ این شهر و استان همدان باید نقش و جایگاه واقعی و سازنده خود را در این فرآیند ایفا نماید.
تاکید دکتر بیطرفان بر جایگاه استراتژیک و هویت مستقل صنعت چاپ

محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به گردش مالی یک هزار میلیارد تومانی صنعت چاپ اظهار داشت: این صنعت یک صنعت استراتژیک است و آینده همه صنایع در گروه تعامل سازنده با صنعت چاپ است.
بیطرفان افزود: مسئولیت اصلی انجمن های علمی ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و دولت است تا نیاز های علمی هر حوزه توسط انجمن تخصصی آن پیگیری شود.علیرغم مشکلات فراوان ما توانستیم صنعت راهبردي چاپ را به جامعه علمی کشور معرفی کنیم خوشبختانه هم اکنون رقابت خوبی بین دانشگاه ها برای پرداختن به صنعت چاپ وجود دارد.باتوجه به اینکه ۸۰ درصد نیاز این صنعت به ماشین آلات و مواد اولیه از خارج تامین می شود بومی سازی این صنعت مستلزم اتکا به توان نیروی داخلی و پتانسیل بالایی است که در نخبگان، پژوهشگران، اساتيد و دانشجویان ما وجود دارد.
وی افزود: همانگونه که ما در صنایعی مانند انرژی هسته ای ، نانو و … ورود کردیم و موفق هم هستیم در این عرصه هم با جدیت وارد شویم؛ قطعا می توانیم گام مهمی در بومی سازی این صنعت برداریم.
دکتر بیطرفان با اشاره به اینکه استان همدان می تواند به قطب صادرات محصولات چاپی در غرب کشور در حوزه صنعت چاپ تبدیل شود گفت؛ این صنعت تشنه ورود و مشارکت همه دست اندرکاران برای توسعه این صنعت است و استان توانمندی مثل همدان می تواند در این بین نقش پیشرو ایفا نماید.

حجت الاسلام آزاذیخواه: صنعت چاپ یک صنعت ترکیبی است
حجت الاسلام آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس نیز گفت؛ صنعت چاپ یک صنعت ترکیبی است و آبستن یک اتفات بسیاری است و می تواند اقتصاد نه تنها بخش فرهنگ بلکه همه بخش ها را متحول کند.
صنعت چاپ یک صنعت چند وجهی است
مهندس امین خضریان نایب رییس اتحادیه چاپ استان همدان نیز در این جشنواره با اشاره به نقش صنعت چاپ در توسعه هر کشوری گفت: توسعه دنیا بر اساس توسعه چاپ است و امروزه همه صنایع برای پیشرفت خود مدیون صنعت چاپ هستند.
همچنین در این جشنواره از فعالان و حامیان صنعت چاپ استان همدان با حضور نمایندگان و مسوولان استان تقدیر به عمل آمد و لوح سپاسی به رسم یادبود اهدا گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − شش =